Prasta skalbyklė, o kaip be jos? Daugumai iš mūsų tai yra ypač reikalingas prietaisas, kuriuo mes pasikliaujame kiekvieną dieną, bet ar jūs tikrai išnaudojate visas savo skalbyklės galimybes? Nuo skalbyklės problemų sprendimo iki to, kaip dažnai turėtumėte skalbti skirtingus drabužius, mes sukūrėme keletą puikių patarimų kaip skalbti, kurie padės jums tapti skalbimo profesionalu!

PAGRINDINIAI TRIUKAI, SKIRTI NAUDOJIMUISI SKALBYKLE

20 PATARIMŲ
PADĖSIANČIŲ PADARYTI
JUS SKALBIMO DIENOS ČEMPIONU!

Dažniausiai pasitaikančios skalbimo mašinos
problemos ir kaip jas galima IŠSPRĘSTI

Vanduo neišteka iš skalbyklės...

Skalbyklė pilna vandens, tačiau jis neišteka. Dažniausia priežastis yra siurblio filtro arba nuotekų vamzdžio užsikimšimas.

Sprendimas:

Išjunkite skalbyklę saugikliu arba išjunkite ją iš elektros tinklo, o filtrą raskite apatinėje dešinėje prietaiso pusėje. Norėdami išimti ir išvalyti filtrą, skaitykite mūsų paaiškinimus šio puslapio apačioje esančiame skyriuje „Naudingi patarimai“. Jei tai nepadeda, patikrinkite, ar išleidimo žarna nebuvo suspausta, sulenkta ar susukta ir ar neužsikimšęs nuotekų vamzdis, prie kurio prijungta skalbyklė.

Durelės neatsirakina!

Programa baigėsi, galite matyti savo ką tik išskalbtus drabužius, tačiau durys net nejuda.

Sprendimas:

Ištraukite skalbyklės kištuką, palaukite 60 sekundžių ir vėl jį įkiškite į lizdą. Jei tai nepadeda arba būgno viduje vis dar matosi vandens, vadovaukitės mūsų paaiškinimais šio puslapio apačioje esančiame skyriuje „Naudingi patarimai“.

Gręžiant skalbyklė stipriai vibruoja...

Ar jūsų skalbyklė kelia griausmingą triukšmą ir stipriai kambaryje vibruoja? Yra keletas būdų, kaip išspręsti šią problemą.

Sprendimas:

Patikrinkite, ar jūsų skalbyklė stovi lygiai ir tvirtai ant visų kojelių. Prireikus jas sureguliuokite. Įsitikinkite, kad grindys tvirtos ir ar jūsų skalbyklė nestovi ant kilimo. Skalbyklė, kuri nestovi lygiai ar stabiliai, stipriai vibruoja gręžimo ciklo metu, o tai gali jai pakenkti. Patikrinkite skalbimo mašinos kojeles ir įsitikinkite, kad jos taip pat yra vienodai lygios. Be to, stenkitės vengti per daug perkrauti skalbyklę, nes tai gali sukelti disbalansą.

Išeikite iš jūsų
PROGRAMOS
komforto zonos

Rankinis plovimas
naudokite šį ciklą tam, kad įsitikintumėte, jog jokie švelnūs drabužiai nebūtų sugadinti.
Antklodės/patalynė
galite skalbti aukštoje temperatūroje ir vidutinio greičio gręžimo režimu.
Greitas skalbimas
puikiai tinka skalbti nedidelį kiekį skalbinių, kurie nėra labai ištepti.
Pirminis plovimas
bandote atsikratyti dėmių? Prieš pradėdami įprastą skalbimo ciklą, naudokite pirminio skalbimo programą su dėmių valikliu.
Antialerginis
sumažina kačių, šunų plaukų ir žiedadulkių alergenų, taip pat bakterijų ir grybelių kiekį.
Vilnai
puikus pasirinkimas žiemos mėnesiais, skalbkite trikotažinius skalbinius su minimalia rizika.
Apsaugantis nuo
susiraukšlėjimo
idealus, jei negalite iškart pakabinti savo skalbinių. Visada privalumas, kai reikia kuo mažiau lyginti!

Padėkite!
Mano skalbyklė
DVOKIA

„Aš rekomenduočiau reguliariai išplauti skalbyklę. Joje gali kauptis minkštiklis, ploviklis ir nešvarumai, sukeliantys nemalonų kvapą. Išvalykite savo skalbyklę skalbyklių valymo priemone. Paprasčiausiai įdėkite jį į savo skalbimo priemonių stalčiuką ir be skalbinių paleiskite aukštos temperatūros programą skalbyklėje.“
Tom McGarry „Beko“ vadybininkas skalbimo produktams
Išvalykite skalbinių ploviklio stalčiuką
Darykite tai bent kartą per savaitę, kad pašalintumėte perteklinį ploviklio kiekį, kuris vėliau gali pradėti dvokti ir supelyti.
Atkreipkite dėmesį į savaiminio išsivalymo funkcijas
Daugelyje „Beko“ skalbyklių yra savaiminio išsivalymo funkcija, pvz., „DrumClean+“, kuri pašalina besikaupiančias bakterijas ir valo būgną esant 70 °C temperatūrai.
Po skalbimo dureles palikite atidarytas
Palikite skalbyklės dureles atidarytas, kad į būgną patektų oras. Jei jos bus uždarytos, drėgmėje pradės pūti bakterijos.
Po kiekvieno plovimo nuvalykite durelių tarpinę
Po kiekvieno plovimo nuvalykite šluoste bet kokią perteklinę drėgmę nuo durelių ir tarpinės. Vanduo užsilikęs tarpinėje gali greitai pasidaryti nemalonaus kvapo ir pradėti dvokti.

Patarimai skalbimui,
kurie pakeis
jūsų gyvenimą!

Užbaikite pamestų kojinių prakeiksmą
Skalbkite pėdkelnes ir treniruočių kojines tinkliniame maišelyje ar sename pagalvių užvalkale, kad ciklo pabaigoje jos neįstrigtų, mažos kojinaitės neišsiplautų iš skalbyklės.
Užtraukite užtrauktukus
Tai užtikrins, kad skalbyklėje jie neužkabins kitų drabužių. Patikrinkite, ar kišenėse nėra centų, nosinaičių ir raktų ... visa tai gali lengvai patekti į jūsų skalbyklę ir sukelti problemų.
Jokių prakaito dėmių
Truputis balto acto, įtrinto į prakaito dėmes ant marškinių, prieš juos įmetant į skalbyklę, yra paprastas, bet efektyvus dėmių valiklis.
Išverskite džinsinius drabužius išvirkščiąja puse
Tai sustabdo jų blukimą ir sumažina tikimybę, kad dažai nudažys kitus kartu skalbiamus rūbus.
Patogus triukas
Skalbyklės būgno perkrovimas paveiks jos veikimą ir sutrumpins skalbyklės tarnavimo laiką. Kai būgnas yra pilnas skalbinių, turėtų likti vietos patogiai uždėti visą ranką ant viršaus.
Atlikite dažų testą
Sudrėkinkite nedidelį savo naujo ryškaus drabužio plotelį ir prispauskite ant jo baltą servetėlę arba švarų audinį. Jei spalva pasikeičia, verta jį išskalbti atskirai nuo kitų drabužių.
Prieš skalbiant užšaldykite
Jei jums reikia skalbti drabužius, pagamintus iš pūkuotų audinių, prieš dėdami į skalbyklę, įdėkite juos į šaldiklį. Tai padės sumažinti pūkelių iškritimą.

Ką reiškia
drabužių priežiūros
etiketės?

Drabužiai gali būti skalbiami skalbyklėje.
Skalbkite nurodytoje temperatūroje.
Skalbkite tik rankomis.
Neplaukite šio drabužio.
Naudokite programą, skirtą sintetiniam plovimui.
Skalbkite tik naudodami programą, skirtą švelniems/subtiliems skalbiniams.
Tik sausam valymui. Jis gali turėti numerį, skirtą cheminiam valymui.
Negalima džiovinti džiovyklėje.

Kaip dažnai aš
plaunu savo...

Džinsai
Kas 6 mėnesius
Daugelis iš mūsų neplauna džinsų po kiekvieno dėvėjimo. Mes atlikome apklausą ir sužinojome, kad 59 % žmonių džinsus skalbia kiekvieną savaitę! Tik 8 % džinsus skalbia kartą per metus.
Patalynė
Kartą per savaitę
Jei mums pasiseka, 8 valandas per naktį praleidžiame miegodami savo lovose, todėl svarbu, kad patalynė būtų švari. Pasak mikrobiologo Philipo Tierno, kartą per savaitę turėtų būti maksimalus laikas tarp skalbimų, kad sustabdytume bakterijų dauginimąsi patalynėje!
Liemenėlės
Kas 3 - 4 dėvėjimus
Liemenėlės gali būti skalbiamos šiek tiek rečiau nei kiti daiktai jūsų apatinių drabužių stalčiuje. Be to, jos brangios, o per dažnas skalbimas gali susilpninti jų elastingumą, todėl jūs negalėsite jomis mėgautis tiek ilgai, kiek norėtumėte! Skalbkite jas pagalvės užvalkale, kad jos nesusipainiotų.
Marškiniai
Po kiekvieno dėvėjimo
Marškiniai yra lengvi ir patogūs, bet kai mes prakaituojame visą dieną, ant jų gali atsirasti dėmių ir jie nebeatrodys tokie gaivūs ir švarūs. Pasirūpinkite, kad marškiniai būtų išskalbiami, kai tik grįšite namo, kad jie visada būtų idealios būklės.